Kaybolan üç çocuk inşaatın temelinde ölü bulunmuştu: Sancaktepe Belediyesi hakkında soruşturma izni talebi

İstanbul’da kaybolan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlerin cansız bedenleri, inşaatın su dolu temelinde bulunmasıyla ilgili olarak Sancaktepe Belediyesi hakkında İstanbul Valiliği’nden soruşturma izni talep edildi.

DHA’da yer alana habere göre Sancaktepe’de 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlerin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma ile ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kayıp şahısların tespitine yönelik çalışmalar kapsamında Şehit Ömer Halisdemir Lisesine ait kameraların incelendiği ve görüntülerde kayıp çocukların tespit edilen gidiş güzergahları incelendiğinde aynı yol üzerinde bulunan Birlik Cemevi İnşaatında yapılan çalışmalarda Berat Sağın, Baran Sağın ve Batuhan Sağın’ın cesetlerine rastlanılması üzerine Adli Tıp Kurumuna sevkleri yönünde talimat verilmiştir.

Olayın gerçekleştiği Cemevi inşaatına ilişkin kusur tespiti amacıyla görevlendirilen uzman bilirkişiler tarafından tanzim edilen rapor neticesinde asli ve tali kusuru tespit edilen Sancaktepe Belediyesi Görevlileri hakkında 4483 sayılı Kanun kapsamında İstanbul Valiliği’nden soruşturma izni talep edilecektir. Yürütülen soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması amacıyla gereken işlemler titizlikle sürdürülmektedir.”

TIKLAYIN | Kayıp 3 kardeşten acı haber geldi; inşaatın su dolu temelinde bulundular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir