KYK Yurdundaki Faciada Asansör Firma Yetkilisi Tutuklandı

Aydın’daki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’ndaki asansörün düşmesiyle bir öğrenci hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili soruşturma devam ederken asansör firmasının yetkilisinin tutuklandığı öğrenildi.

Aydın Güzelhisar KYK Kız Yurdu’nda bir asansör içerisindeki 15 öğrenciyle birlikte zemine çakılmıştı.

Akşam saatlerinde yaşanan olayda içerisinde 15 öğrencinin bulunduğu asansör, arıza vererek yere çakılmış, bir öğrencinin hayatını kaybettiği öğrenilmişti.

Asansör kazasında 1 öğrenci hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu öğrenilmişti. Yaralı öğrencilerin sağlık durumunun ise iyi olduğu açıklanmıştı.

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yurt müdürünün açığa alındığı duyurulmuştu.

Aydın Valisi yaptığı açıklamalarda “15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik.” ifadelerini kullanmıştı.

Asansör kazasına ilişkin başlatılan soruşturmada asansörün bakımını yapan firmanın yetkilisi tutuklandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada asansörün bakımını yapan firmanın yetkilisi M.B. hakkında gözaltı kararı verişmişti. Adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir