Papara’dan Mini Check Up ve Asistans Hediyeli Ferdi Kaza Sigortası

Sigorta aracılığı alanında bir şirket kurarak 2022’nin son aylarından bu yana sigorta ürünlerini daha kolay ve hızlı kullanıcı deneyimleriyle sunan finansal teknoloji şirketi Papara, yeni ürünü Ferdi Kaza Sigortası’nı duyurdu. Ferdi Kaza Sigortası, sigorta alanında geleneksel ürünleri dijital deneyimlerle buluşturmaya ve sigorta sektörüne yenilikçi ürünler kazandırmaya odaklanan Papara’nın altıncı sigorta ürünü oldu. 

Standart ve Plus olmak üzere iki paketle sunuluyor

Şu an için Papara kullanıcılarının uygulama içinden randevu oluşturarak satın alabildiği Ferdi Kaza Sigortası, Standart Paket ve Plus Paket olmak üzere iki paket hâlinde sunuluyor. Kaza durumlarından kaynaklanan kalıcı sakatlık veya vefat durumlarında, kullanıcıların kendilerinin veya sevdiklerinin maddi yüklerini hafifletmeye odaklanan Ferdi Kaza Sigortası, mezuniyet, doğum, taşınma, evlilik gibi hayat olaylarında da destek teminatları içeriyor. 

Kullanıcıların kendileri için ya da sevdikleri için satın alabildiği Standart Paket ve Plus Paket, vefat, sakatlık ve hayat olaylarında sigortalıya verilen teminat tutarları bakımından farklılaşıyor. Ayrıca Plus Paket ile astım krizi, akut solunum problemleri, trafik kazası, ağır zehirlenme, ani felç, elektrik çarpması, yüksekten düşme gibi, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) “acil” kapsamında kabul ettiği durumlarda, acil cerrahi yatış, acil günübirlik yatış, oda yemek ve yoğun bakım teminatları, belirlenen limit üzerinden karşılanıyor. 

%5 anında nakit, Mini Check Up ve Dört Dörtlük Plus Asistans hediyeleriyle geliyor

Papara, birçok sigorta ürününde olduğu gibi Ferdi Kaza Sigortası’nda da hediye ve ek hizmetleri poliçe kapsamında dahil ediyor. Papara’dan Ferdi Kaza Sigortası satın alanlar Cashback ile poliçe bedelinin %5’ini anında nakit olarak kazanırken, ek hizmetlerden de yararlanabiliyor. Hem Standart hem de Plus Paket kapsamında tek yönlü akciğer grafisi, EKG kalp elektrosu, tam kan sayımı, idrar tahlili, sedimentasyon, açlık kan şekeri ve kolesterol taramalarının tamamını içeren Mini Check Up hediyesi verilirken, sigortalılar, sağlık sorunlarında, konutlarında karşılaşabilecekleri acil durumlarda, organizasyon ihtiyaçlarında ve yurt dışı seyahatlerine dair taleplerinde Dört Dörtlük Plus Asistans hizmetinden yararlanabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, Ferdi Kaza Sigortası’nı kredi kartına 12 aya varan taksit seçeneğiyle satın alabiliyor.

Altıncı sigorta ürünü

Papara, 2022’de Cep Telefonu Sigortası ile başladığı sigorta aracılığı yolculuğunda, Ferdi Kaza Sigortası ile altıncı ürüne ulaştı. Papara kullanıcıları, Evcil Hayvan Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası, Konut Sigortası ve Doktorum Cebimde Sigortası ihtiyaçlarını da Papara’dan karşılayabiliyor. Finansal teknoloji şirketi, önümüzdeki dönemde Scooter, Tamamlayıcı Sağlık, DASK, Eğitim Sigortası gibi ürünleri kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. 

Papara Hakkında

Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100’de listelenen Türkiye’nin lider FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, özgün LinkedIn verileri ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Mobil Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 2016 yılında finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek amacıyla kurulan Papara’nın 17 milyondan fazla bireysel kullanıcısı, aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.500’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 570’ten fazla çalışanı olan ve Happy Place to Work® kapsamında Türkiye’nin en mutlu işyerleri arasında gösterilen Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir